Підвісні стелі кріпляться на жорсткий металевий каркас, який у свою чергу прикріпляється до існуючої стелі, зазвичай із застосуванням підвісів. Якщо підвіси не використовуються, а каркас кріпиться безпосередньо до існуючої стелі, то стелю іноді називають підшивкою.
Основні виробники модульних систем підвісної стелі:
Розрізняється декілька видів підвісних систем:
- Касетна(растрова). Каркас в цьому випадку складений з металевих профілів, що утворюють прямокутники, на які згори укладаються модулі стелі(плити, касети). Найбільш популярні модулі розміром 60×60; 60×120; 30×30 сантиметрів. Перевагою цього виду стелі є можливість повторити контури приміщення : поглиблення, випуклі деталі, ніші.
- Рейкова. Модулі цієї стелі є довгими і порівняно вузькими панелями(рейки) з алюмінію, які стикуються між собою загнутими краями. Найбільш популярні панелі завдовжки 3-4 метри, типова ширина рейки - 10 сантиметрів. Перевагою цього типу стелі є легкість монтажу на криволінійних поверхнях. Після монтажу такої стелі висота приміщення зменшується на 4-20 см Рейкові стелі зазвичай не використовуються в житлових кімнатах, переважно в комерційних приміщеннях. Водо- і вогнетривкі, морозостійкі, використовуються в невеликих вологих приміщеннях(у ванних кімнатах), а також в неопалюваних приміщеннях. Для внесення різноманітності в зовнішній вигляд підвісної стелі використовуються спеціально профільовані рейки - так звані " розкладки" - що вставляються між основними панелями
- Гратчастий(з чарунками, грильято від итал. grigliato - " грати"). Цей вид стелі- є різновидом плиткових і касетних стель. Його відрізняють спеціальні порожнини(осередки), закриті з тильного боку фоновою підкладкою. Форма отворів допускає різноманітність: може бути не лише квадратною, а також овальною, круглою і т. д. Модулі цієї стелі(зазвичай U- образні) збираються в металеві грати. Розмір модулів зазвичай в межах від 5×5 до 20×20 сантиметрів.