перегляд каталогу
Класифікація лінолеуму:
- Натуральним лінолеумом називається покриття, виготовлене з натуральних матеріалів: льняного масла, живиці, пробки, вапняної і деревної муки. Такий лінолеум, безумовно, дорожче, але екологічно чистий.
- ПВХ покриття (полівінілхлорид)
Придбати лінолеум в інтернет-магазині:
- Побутовиий: багата колірна гамма, що дозволяє оформляти інтер'єри самого різного стилю. Складається з ПВХ-пасти, склополотна, підкладки і верхнього захисного шару. Товщина зносостійкого шару варіюється таким чином, що чим він товщий, тим міцніше продукція. Буває: тонкий, на товстій спіненої основі, на повсті, на теплій основі. Безосновний лінолеум є досить тонке, від 1.2 до 1.6 мм полотно. Випускається в рулонах шириною 1.5, 2.0, 2.5, 3.0 та 4.0 метра. Тонкий лінолеум особливо чутливо ставиться до всіх нерівностей і бугоркам статі. На нерівній підлозі він швидко починає рватися і протиратися, тому підлогу під нього треба спеціально підготувати. Такий лінолеум, як і будь-який інший, добре миється, він економічний і недорогий. Термін служби приблизно 5 років.
- Комерційний лінолеум, призначений для приміщень, де постійно є великий потік людей. Лінолеум добре заглушає звуки і володіє високою ізоляцією. Випускається на основі з поліестера, повсті, джуту і на спіненої основі. Малюнок лінолеуму захищений прозорим зносостійким шаром. Є особливі види комерційного лінолеуму: антистатичний, струмопровідний, що перешкоджає ковзанню (що особливо актуально для басейнів і лікарень), спортивний, театральний і автотранспортний. Він практично не накопичує статичної електрики, як багато інших синтетичних покриттів для підлоги. Завдяки однорідності покриття на такому лінолеумі менше помітний знос. Випускається завтовшки від 2 до 6мм і шириною 1.5, 2.0, 2.5, 3.0, 3.5, 4.0 , 5.0, 6.0м. Товшина захисного шару - 0.6-0.8мм. Відрізняється високою зносостійкістю:10 - 30років.
- Напівкомерційний. Цей лінолеум набагато міцніший, ніж побутовий, але поступається по своїх характеристиках комерційному. Випускається в рулонах шириною від 2 до 4 м. Гарантійний термін 7-20 років залежно від компанії-виготівника. Застосовується в офісних приміщеннях і суспільних місцях з невисоким навантаженням і малою прохідністю. Основні характеристики: захисний шар - 0.5, 0.6 мм.
Гомогенний лінолеум
Гомогенний лінолеум являє собою однорідне по всій товщині полотно. Товщина гомогенних покриттів, як правило, 1 ,5-3 мм. Малюнок на таких покриттях виходить досить простим: однотонний, гранульований, під "мармур" і т.д. Такий лінолеум використовується в приміщеннях з підвищеними експлуатаційними навантаженнями: в магазинах, аеропортах, коридорах, парадних і т.д.
Гомогенне покриття Гомогенне покриття на основі з спіненого ПВХ,
без основи армованого нетканим скловолокном
Гетерогенний лінолеум
Гетерогенне ПВХ - покриття з додатковим захисним шаром з натурального поліуретану
Гетерогенний лінолеум складається з декількох шарів. Загальна товщина гетерогенних покриттів коливається від 2 до 6 мм. У виробництві цього матеріалу використовується армуючий стеклохолст шириною від 1,5 до 4 м, який грає роль своєрідного «скелета» для всього полотна в цілому. Потім на просочене полотно накочують основний лицьовий шар ПВХ - маси. Далі на нього наносять малюнок (в залежності від дизайну), який захищається прозорою плівкою - як правило, поліуретанової або з чистого ПВХ. Крім пластикових гранул всередину цього шару може додаватися кам'яна крихта, і навіть металевий пил, що робить дизайн покриття ще більш неординарним. Від міцності і товщини цієї плівки (0,15-0,8 мм) багато в чому залежить зносостійкість лінолеуму в цілому.
Гетерогенний лінолеум дорожче і складніше у виробництві, ніж гомогенний. Зате він відрізняється багатим вибором малюнків.
Структура гетерогенного ПВХ покриття:
1. захисний шар;
2. малюнок дизайну;
3. спінений холстовий шар ПВХ;
4. стеклохолст;
5. підкладка
Підложки сучасних ПВХ - лінолеумів роблять з різних матеріалів: натуральних або синтетичних тканин, повсті, пенополімерів і навіть кори коркового дуба. Але найчастіше основу роблять із пенополімерів.
ПВХ підкладка може бути нанесена на покриття двома способами:
механічна піна хімічна піна
Гомогенний чи гетерогенний - що краще?
Єдина проблема, яка може виникнути з гомогенним лінолеум - це вапно. Коли її додається занадто багато, в процесі експлуатації вона проявляється на поверхні витертими білястими доріжками. Вапно буде вбирати в себе бруд, миючими засобами його не видалити, знадобиться шліфовка підлоги шліф-машинами. Рятує від цього поліуретановаий захист, який наноситься на поверхню в заводських умовах. Він також захищає покриття від чорних слідів, які залишаються від взуття на гумовій підошві. Можна використовувати в якості захисту мастику, але кожні 3-6 місяців доведеться наносити новий шар, знову ж таки, шліфуя старий.
Щоб визначити кількість вапна, потрібно зігнути лінолеум. Якщо в місці згину з'явилася біла смужка, значить в матеріалі вапна більше норми. Якщо в місці згину лінолеум розірвався - вапна дуже багато.
Гетерогенний лінолеум в порівнянні з гомогенним більш невибагливий у догляді. Він не вимагає періодичних натирок, досить вологого прибирання.
Спеціальні покриття
Також до категорії комерційного лінолеуму відносяться спеціальні покриття, де поліпшені окремі характеристики.
Наприклад, розрізняють підвиди - акустичний (з підвищеними якостями шумоізоляції, звукопоглинання до 19 Дб), протиковзкі (призначені в основному для вологих приміщень), антистатичні (дозволяє забезпечувати відсутність статичної напруги, накопичений заряд покриття складає не більше 2 кВ) та ін.
До Вашої уваги компанія Величбуд пропонує на продаж лінолеум за низькими цінами, в асортименті є всі види. Та, безумовно, таке підлогове покриття як лінолеум буде оптимальним при співвідношенні ціна-практичність.